Резиденція мера міста Гринцевича

Дворянином Феодосій Константинович Гринцевич не родився. Це звання він отримав за заслуги, а от доволі велике багатство у нього було своє, рідне. Родині Гринцевичів належало 1038 десятин землі біля села Мала Рача. Та не дивлячись на це пихи за молодим та амбітним Феодосієм Костянтиновичем люди не помічали.


А пишатися було чим. Сам Губернатор Київської губернії представив Гринцевича до ордену св. Станіслава 3-го ступеню. І все ж не дивлячись на  це відносився Феодосій Константинович до всіх рівно і ввічливо. А от корупції, хабарства і нехтування службовими обов’язками Гринцевич на дух не переносив. Тому як тільки його обрали міським головою в 1899 році. Феодосій Константинович зразу ж відкрив кампанію по боротьбі з цими явищами.

Резиденція мера міста Гринцевича — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля.Така політика дала свої позитивні результати. Казна міста наповнилась, підприємства росли, а меценати з більшим ентузіазмом виділяли кошти на благодійність для міста. Як результат за той час що керував містом Гринцевич було прокладено бруківку по Радомислю, перекинуто новий міст через Тетерів, запрацювала електростанція, побудована чоловіча та жіноча гімназії, народна чайна, відкрите двохкласне училище, збудована тюрма. Не побоявшись невдоволення місцевих «олігархів» він змусив всі великі підприємства що забруднювали воду і повітря перенести з центру на окраїни міста. Вже тоді піклуючись про екологію Радомисля за якого ніс відповідальність. На відмінну від своїх майбутніх наступників мер Гринцевич не цурався жертвувати на благо міста власні гроші. Маючи декілька доходних домів ( дохідні дома – дома що здавалися в довгострокову оренду), один з них він безкоштовно віддав під потреби жіночої гімназії доки будувалася нова будівля.

Резиденція мера міста Гринцевича — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля.Також він зі свого гаманця оплачував навчання в жіночій та чоловічій гімназії для дітей з селянських родин які не могли собі цього дозволити. Особливу увагу міський голова Гринцевичпридыляв безпеці міста. Покладаючись на армію(воєнне присутствіє) він зміг провести певну реформу в рядах місцевої поліції що допомогло скоротити кількість злочинів в місті. Також посиливши призовниками наряди поліції. Йому вдалося контролювати поряд в місті навіть під час грандіозних Радомисильських ярмарок на які з’їжджалися не тільки торговці з усієї Київської губернії, а також аферисти всіх мастей.. Ну а по вечорах тут ходили городові які вигукували таке відоме « В Радомислі все спокійно». Тож рука справжнього господаря відчувалася у всьому. Як результат Радомисль з маленького забитого провінційного містечка перетворився на один з найбагатших повітових міст західної України. Феодосій Константинович був справжнім альтруїстом при всій своїй енергійній праці на благо міста, в особистому житті він з своєю дружиною Марією –Елізою Християнівною Гринцевич був абсолютно байдужий до розкоші і помпезності. Їх будинок був скромною віллою на розі Олександрівської і Петрівської вулиць. Прикрашала її чудова ліпнина залишки якої можна побачити і сьогодні . Єдине що вимагав Гринцевич від будівлі в якій планував жити це високі стелі. Феодосій Константинович страждав хворобою легенів тому їх будинок повинен був бути просторим і постійно провітрюватися.

Резиденція мера міста Гринцевича — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля.На жаль у таких достойних людей як Гринцевич не було жодного шансу після революції. Не дарма говорять що «добро наказауєме» . Феодосія Константиновича арештували і посадили в ту ж саму тюрму будівництво якої він добивався. Ну а потім більшовицький уряд видав наказ розстріляти останнього Радомисильского голову . Де похований Гринцевич Феодосій Константинович сьогодні невідомо можливо одне з тих масових поховань жертв червоного терору що знаходяться біля сучасного районного суду( бувшої будівлі тюрми) стали останнім прихистком чесного і порядного чиновника. Хоч би що там було, а  радомишляни проявили вдячність до великого реформатора і ентузіаста назвавши на честь нього вулицю –Федосіївська. Сподіваємось що Радомишлю ще раз пощастить і коли – не будь у нас з’явиться такий же "Феодосій Константинович Гринцевич" при посаді міського голови. Меценат, ентузіаст, реформатор і великий альтруїст


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Вибрані статі

Вибраного ще немає!

Міні календар екскурсій

серпня   2022
П В С T П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
© 2022 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.