Будинок генерала Богданова

Всі радомишляни знають будинок по вулиці Малій Житомирській 54, що сьогодні займає Радомишльська прокуратура. Та не багато жителів міста може розповісти, що до революції цей будинок належав радомишльському повітовому військовому начальнику - генералу Богданову Василю Миколайовичу та його родині.

Василь Миколайович був напрочуд цікавою людиною, благородного походження. Народився він в родині доктора медицини – Миколи Леонідовича Богданова. Сам Богданов старший був почесним лейбмедиком, тобто був особистим лікарем представника імператорської родини Романових.  В 1915 році став старшим лікарем Гвардійського екіпажу, куди було зараховано багатьох ясновельможних князів Романових, а також самого Миколу Другого. У своїй професії Микола Леонідович поєднав медицину і військову справу.

Будинок генерала Богданова

Тому нічого дивного, що Василь Миколайович Богданов також обрав стезю військового. Він вступив до 139 Маршанського полку де дослужився до чина полковника. Водночас він одружується і разом зі своєю дружиною, Марією Олександрівною Богдановою переїздить до Радомисля. Коли саме сім'я переїхала не відомо, але вже в 1880 році, саме в місті Радомисль народжується їхня дочка Валентина. Загалом в родині троє дітей: Василь, Ольга, Валентина. Богданови надають перевагу проживанню в тихому, курортному Радомислі, хоча в Санкт-Петербурзі у них фамільний маєток.

Будинок генерала Богданова

Тут Василь Миколайович отримує посаду повітового воєнного начальника після того, як був відправлений у відставку. Як визнання хоробрості й вірності вітчизні 24 квітня 1906 року Богданову присуджують звання генерала і Микола Другий особисто нагороджує його золотою, іменною зброєю. В Радомислі Богданов Василь Миколайович мав завідувати справами запасу.

Будинок генерала Богданова

Керувати людьми та майном, що  підлягали воєнній повинності. Під час війни саме він керував призовом до лав армії, збором запасів та коней для переправляння до військових частин. В 1912 році родину Богданових спіткало горе. Помер єдиний син Василь. Він служив в Радомислі податковим інспектором, його могила по цей день знаходиться при вході до православного Радомишльського кладовища. Дочка Валентина вийшла заміж за селянина Ісідора Дмитровича Годованюка.

Будинок генерала Богданова
Будинок генерала Богданова
 

Це був явний мезальянс. Валентина Василівна стала директрисою радомишльської гімназії й залишила помітний слід в історії Радомисля. Доля родини після революції покрита таємницею. Відомо лишень те, що дочка Василя Миколайовича, Валентина, ще довгий час працювала вчителькою в місті, аж доки не виїхала до Росії.

Будинок генерала Богданова

Померла Валентина Василівна Богданова  - Годованюк   27 липня 1961 року в місті Омськ. Будинок же з радістю був експропрійований радянською владою і використовувався як державні установи. Сьогодні в будинку царського генерала знаходиться прокуратура.

Будинок генерала Богданова


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Вибрані статі

Вибраного ще немає!

Підписатись на новини

Міні календар екскурсій

серпня   2022
П В С T П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
© 2022 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.