Міський парк "Експрес"

Все з чогось починається, бере свій відлік від певної справи, або волі людини. Наш міський парк не виріс сам собою. Саме добра воля людей поклала початок улюбленому місцю відпочинку радомишлян.

Історія цієї території почалася дуже давно. Ще при уніатах в 18 ст поруч мали звести величний собор і навіть звели стіни, але на жаль добудувати не встигли. Після приходу Російської імперії стіни собору розтягли на будівельні матеріали залишивши від нього тільки спогади і провалля. Певний час територія біля Консисторії ( ЗОШ №5 ) пустувала аж доки там вирішив побудуватися Герарій Нафтулович Горенштейн. Купець першої гільдії, мільйонер, меценат. Саме він розбив за своїм будинком, зведеним італійськими майстрами, розкішний, фруктовий сад «Експрес» . Так описує цю красу Олександр Пирогов: «Великий будинок став осередком чималої садиби. Біля будинку ріс розкішний фруктовий сад. У цьому рукотворному оазисі росли яблуні, груші, вишні, горіхи, черемха, бузок і велика кількість прекрасних квітів, що створювали казковий аромат. Ніхто навіть в думці не мав їх нівечити чи рвати на продаж.» Герарій Нафтулович Горенштейн зробив неможливе по міркам сучасного матеріалістичного погляду. Він подарував сад місту. І радомишляни оцінили Починався сад від фонтану, що стояв в бік в. Покровського і тягнувся аж до будинку санстанції по в Міськради. Далі був театр Гордона «Експрес» і глядачі дуже полюбляли після вистави або в антракті прогулятися садом. Cад оповивав сучасні будівлі лікарні, Рему, та двоповерховий будинок, де раніше стояла хедер, захоплював територію міського стадіону і плавно вливався в вулицю бульварну. Величезний фонтан стояв на місці довгобуду, а від нього тягнулися затишні доріжки в різні кінці парку. Срібляста альтанка, а вечорами вишукану публіку радували грою на роялі, віолончелі або гітарі, а по вихідним дням грав оркестр місцевої пожежної команди. Все змінилося з приходом радянської влади. Манірність та томність парку часів імперії змінилася активністю та агресивністю союзної ідеології. Парк тепер не просто місце відпочинку, парк це місце пропаганди спорту та здорового способу життя.

Міський парк

Тому в 1931 році на місці міського саду «Експрес» закладають міський парк імені Горького, де зводять стадіон, парашутну вежу, каруселі, тир де стріляли з бойової зброї. У 1931 році на місці колишнього міського саду "Експрес" було закладено міський парк культури і відпочинку, де побудовано стадіон, парашутну вежу, каруселі і тир, де стріляли з бойової зброї. У парку висадили дерева, клумби, проклали алеї, побудували новий фонтан, встановили лави, скульптурні композиції. Також створили танцювальний майданчик для розваг молоді і літні торговельні майданчики для закладів громадського харчування.  У довоєнний і післявоєнний час на території парку збудували декілька павільйонів, у яких влаштовувались виставки передового сільськогосподарського досвіду.

Міський парк

Тут демонстрували свої досягнення і продукцію колгоспи Радомишльського району.  Парк і стадіон традиційно були місцем народних гулянь, міських свят, таких як Проводи зими і зустрічі весни, піонерські і комсомольські зльоти, День молоді, Свято праці та інших. Взимку тут залюбки каталися лижники, а діти – з гірок на санчатах.  У 1970 роках – встановили розважальні атракціони піклуючись про дозвілля дітей Ну а 1987 році побудували літній кінотеатр, який згодом використовувався як танцмайданчик.  На сьогодні в нашому парку встановили нові лавки та декорації, оновили фонтан, поляну казок, і тренажери, стадіон теж не оминули увагою, але все ж до блиску і вишуканості парку «Експрес» ми на жаль не дотягуємо. Та є надія до наш міський парк ще поверне свою славу, бо можливості завжди існують залишається тільки зростити бажання.

Міський парк


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Вибрані статі

Вибраного ще немає!

Підписатись на новини

Міні календар екскурсій

серпня   2022
П В С T П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
© 2022 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.