Радомишльські Дуби - пам'ятка природи

На сьомому кілометрі від Радомишля в напрямку Кочерова, на 130 кілометрі автошляху Овруч – Кочерів, існує відгалуження, петля, старої ділянки автодороги. Ще років з десять тому тут існувало автомобільне життя. А в 70-х на початку 80-х років в цій місцині зустрічало подорожніх придорожнє кафе «Криниченька».

Зараз від нього залишилась не дуже естетична споруда без вікон і дверей. Проте тутешня місцевість облаштована для відпочинку і є популярною у радомишлян. Давно стало традицією приїздити сюди молодятам на весілля і фотографуватись поруч з багатовіковими велетнями дубами, яких сьогодні залишилось, на жаль, два.

Радомишльські Дуби - пам

Ці дуби мають вік більше 400 років. Із покоління в покоління радомишлян передається легенда, що ці дуби-старожили пам’ятають ще гетьмана Богдана Хмельницького, який в одному із своїх походів відпочивав під ними із своїм військом. Поруч з дубами маленькому рівчачку надає життя джерело. Богданові дуби здавна шанувалися радомислянами, які з покоління в покоління берегли пам’ять про славних козацьких звитяжців. Нині городяни зовуть це місце «Криниченькою», «Три дуби».

Радомишльські Дуби - пам

А у XIX - на початку XX сторіччя його називали й «Майданом». Тодішні міщани любили діставатися сюди на відпочинок вихідного дня на фаетонах, бричках, аби порозважатися, погойдатися на гойдалках, влаштованих між деревами. У наш час до «Трьох дубів» приїздять подружні пари, щоби вклонитися пам’яті предків, а ще неодмінно попити джерельної води з коханих долонь. Місцем біля легендарних дубів тепер опікуються лісівники. У 1960-х р.р. дуби було обгороджено, впорядкували й джерельце, над яким зробили гарний зруб і дашок.Воно облаштоване і захищене дерев’яною спорудою. Густа тінь від корон дерев, дає прохолоду подорожнім в літню спеку. Невеличкі алеї і стежки розбігаються по альтанкам, які облаштовані кам’яними кострищами. Великий стіл з лавками зроблено з колод.

Радомишльські Дуби - пам

За столом може розміститись чимала компанія. Поблизу столу – мангал, зроблений із каменю. Хоча дубів тут уже зосталося лише два. Третій не витримав руйнівного впливу нашого бурхливого часу і почав усихати, а під час буревію впав. Залишки його могутнього стовбура зоставили на місці, де стояв колись цей велетень.

Радомишльські Дуби - пам

3 решти вирішено було виготовити арку-браму, як символічний в’їзд до Радомишля. Додали ще кілька стовбурів мореного дуба, піднятого з дна Тетерева, де вони пролежали бозна скільки десятиліть. Художники вирізали з дубових колод дерев’яні скульптурні зображення стародавніх мичан, що немов зійшлися на раду. Встановлене на роздоріжжі в лісі, це означення є нині своєрідною візитівкою міста. Укладач та автор Іван Назаренко


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Вибрані статі

Вибраного ще немає!

Підписатись на новини

Міні календар екскурсій

серпня   2022
П В С T П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
© 2022 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.