Майстерня Бузетті - Ліва ( Меблева фабрика)

Історія цього місця починається з того моменту, як молода пара італійців приїздить на Україну. Северин Бузетті був амбітним, справним майстром і скульптором з містечка Дардаго. Але не знайшовши місця в себе на батьківщині, він зі своєю дружиною Вікторією їде шукати кращої долі в Україну, на той час частину Російської імперії.

Місцем свого проживання він обирає Радомисльський повіт, Київської губернії і селиться спочатку в Коростишеві, а пізніше в самому повіті, Радомислі. І саме тут, по вулиці Русанівській він відкриває свою майстерню по обробці каменю. До того часу спритний Северин вже встиг організувати власні каменотесні в с. Горбулів, Радомисльского повіту, де були знайдені поклади граніту, а також знайти собі партнера для ведення цього бізнесу. Ліва Флоріян Карлович народився 5 грудня 1876 року в Італії і разом з родиною, як і сам Северин Бузетті переїхав до України і оселився в с. Горбулів, Радомисльского повіту Київської губернії. Тут він придбав землю і почав займатися розробкою покладів лабрадориту в 1910 році. Діло пішло так успішно, що він зі своїм партнером відкриває майстерню вже в повіті і як завидний наречений одружується з італійською панянкою, що була на 19 років молодша за нього. Валентина (Тіна) Вуерік походила з родини Марії та Константина Вуерік, що проживали в італійському місті Понтебба, але згодом переїхали до Радомисльского повіту. Не дивлячись на те що Тіна була молодша за Флоріяна, але пережила вона його ненадовго померши в 32 роки від сердечного нападу і залишивши своїй сестрі двох сиріт: Олену (Льолю) та Беату. Та на 1911 рік обидва сімейства процвітали, як і їхня справа. Визнанням майстерності Бузетті було замовлення від міської управи на постамент для пам’ятника Олекрасндру II, яке підприємство втілило на відмінно.

Майстерня Бузетті - Ліва ( Меблева фабрика)

Окрім, цього дуже популярними були пам’ятники та надгробки, що можна й досі побачити на радомишльських кладовищах. Дуже популярними в той час були кам’яні сходи, вироби з мармуру від майстерні Бузетті- Ліви й саме головне багато продукції йшло за кордон. Та весь цей успіх тривав до 1917 року, коли в Україну і місто увірвалась революція. І хоча майстерня працювала, але власником тепер стала Радянська держава. А Северин та Фортунато Буззеті залишилися там звичайними працівниками і врешті-решт були розстріляні, як італійські шпигуни в 30-х роках.

Майстерня Бузетті - Ліва ( Меблева фабрика)

Можна сказати, що Флоріану Ліва пощастило більше. Він помер своєю смертю в лютому 1925 року. В селі Горбулеві, у своєму ліжку, оточений рідними та близькими. Вже в 1945 році у секретному звіті начальника Радомишльського НКВД лейтенанта держ. Безпеки Виноградова йдеться про працюючу меблеву фабрику. А в 60-70 роках її було відбудовано та реконструйовано вже в більш знайомому для нас вигляді. Меблева фабрика на місці майстерні Бузетті- Ліва була важливою частиною життя міста. Багатьом вона дала роботу, колектив, друзів.. Також радувала жителів і не тільки своїми виробами.  На жаль до наших часів це підприємство не дожило. Його було знесена, а з часом на звільненій території побудовані житлові будинки та СТО Рижика.

Майстерня Бузетті - Ліва ( Меблева фабрика)

А нам і майбутнім поколінням залишилися тільки спогади про ці важливі для міста підприємства.


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Вибрані статі

Вибраного ще немає!

Підписатись на новини

Міні календар екскурсій

серпня   2022
П В С T П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
© 2022 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.