Таємниця вулиці Вокзальної

Радомишильська земська управа була побудована  в 1906 році ( за іншими даними в 1908 ). Ця будівля стала результатом земської реформи  1864 року  яка в свою чергу була результатом бажання молодого дворянства і буржуазії змін в сталій, законсервованій Російській імперії. Світ пережив вже декілька революцій і реставрацій, повним ходом іде індустріалізація, люди хочуть змін і врешті решт царський уряд іде на поступки.


В 1861 році скасоване кріпосне право, а в 1864 році міста імперії отримують деяку самостійність  в вигляді земських управ.  Такі заклади мали займатися питаннями фінансування місцевих державних органів освіти, медицини, будівництвом доріг, місцевими ініціативами. Рука самодержавства не була знята з шиї народу,  але трохи послабила хватку. Тож в Радомишлі на початок  20 століття будується прекрасна архітектурна споруда в стилі неокласицизму. Прикрашена вона була роботами скульптора Семена Кулішова.

Таємниця вулиці Вокзальної — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля. Орієнтуючись на розміщення і положення можна припустити що на другому поверсі розміщувалась бальна зала для прийомів що проводила земська управа. На горищі районної лікарні й сьогодні можна побачити ліпну стелю і місце де мала бути люстра. На жаль стан цієї стелі критичний та її все ще можливо реанімувати. Треба сказати що Радомисль тільки виграв від створення земської управи. Багато амбітних проєктів для міста було реалізовано в той час. Головував в земській управі  потомствений дворянин Константин Петрович Григорович – Барський. Він був багатим землевласник в Радомишльському повіті, а також мав нерухомість і типографію в Києві. Прослуживши чиновником декілька років Київському губернатору, отримавши орден  святого Станіслава 3 ступені, Константин Петрович осідає в Радомислі, починає головувати в земській управі і стає почесним мировим суддею. .А під час першої світової війни він завідував Червоним Хрестом в нашому місті. На жаль Константину Петровичу не довелося бути похованим в нашій Радомишильській землі, під час червоної революції він як унтерофіцер став на сторону Білої Гвардії, а в січні 1920 року, на кораблі «Ганновер» був евакуйований до Югославії де і помер в 1929 році. Хоча деякі нащадки цього роду по цей день живуть в нашому місті.

Таємниця вулиці Вокзальної — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля. Цікавинкою земської управи є кабінет слідчого і начеб-то каземати, що знаходяться в підвалах будівлі. Кабінет цей сьогодні займає дерматовенеролог тому як і сто років назад, сьогодні сюди заходять з внутрішнім тремтінням… Є байка яку розповідав один з лікарів що начебто слідчий був настільки лінивим, що замість того щоб переправляти затриманих після допиту в тюрму, зачиняв їх в підвалах-казематах які обладнали спеціально для нього аби затримані були завжди під рукою. План самої земської управи до останнього часу зберігався  в одній з родин лікарів що працюють сьогодні тут. Та на жаль на даний момент він вважається втраченим. Під час і після революції більшовики з радістью використовували одну з найгарніших будівль міста. Тут знаходився райком та партком. Та пізніше,  у 1928 році, його було передано районній лікарні. Якою вона  залишається і по цей день.


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Вибрані статі

Вибраного ще немає!

Підписатись на новини

Міні календар екскурсій

серпня   2022
П В С T П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
© 2022 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.