Пивоваренко Василь Георгійович

 

Народився у 1958 році в с. Лутівка Радомишльського району Житомирської області у сім'ї працівникаРадомишльськогомашинобудівного заводу Юрія (Георгія) Івановича та працівниці крохмального заводу Олени Леонтіївни. До закінчення школи проживавз батьками у Радомишлі. Сьогодні живе у Києві, є доктором хімічних наук, професором хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка,люблячим чоловіком і батьком двох вже дорослих дітей.

Його досить добре знають серед хіміків-органіків світу і України, а його учнів дуже шанують не лише в Україні, але й у Франції та інших розвинутих країнах. Важливі моменти з біографії У 1980 р. закінчив Київський державний університет ім. Т.Г.Шевченка і одружився. 1 рік працював інженером в Інституті молекулярної біології і генетики НАНУ. У 1981 р. поступив до аспірантури на кафедру органічної хімії університету і вперше став батьком.

Пивоваренко Василь Георгійович

Починаючи з 1984 року, Василь Пивоваренко поєднує наукову діяльність з викладацькою, обіймаючи посаду спочатку асистента, а з 1990 року – доцента, з 2008 року –професора кафедри органічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. В цей час він розробляє і читає для студентів ряд ключових спецкурсів, таких як «Хімія ліпідів», «Хімія білка», «Механізми органічних реакцій», «Фізичні методи дослідження природних сполук», «Комп’ютери в наукових дослідженнях» «Вступ до флуоресцентної спектроскопії» тощо. Приділяючи значну увагу розвитку хімії в школі, він пише підручник для учнів 11х класів спеціалізованих шкіл «Основи біоорганічної хімії», бере активну участь у написанні підручника з хімії для 10 класу разом з П.П. Попелем та О.В. Гордієнко. Довгий час працює у складі журі Всеукраїнських учнівських та студентських олімпіад та турнірів з хімії. У 1985 році став батьком вдруге. У 1986 році захистив кандидатську дисертацію. 1994 рік став визначним у його науковій діяльності. Разом з д.б.н. проф. О.П. Демченком він створює в Україні новий науковий напрям «Дизайн і синтез багатоканальних флуоресцентних зондів», який виявляється надзвичайно успішним, унаслідок чого до досліджень приєднуються вчені провідних інститутів України та багатьох країн світу — США, Франції, Польщі, Туреччини, Білорусі, Німеччини, Нідерландів, Іспанії та ін. Результати спільних досліджень публікуються у кращих міжнародних фахових журналах.

Пивоваренко Василь Георгійович

У 1996 році нагороджений університетською премією імені Тараса Шевченка за підручник "Основи біоорганічної хімії". З 1998 року Член Європейської фотохімічної асоціації, з 2005 року – Член наукового товариства «Цинк в біології». У 2004 році нагороджений грамотою МОН України за активну участь у роботі Всеукраїнської олімпіади школярів з хімії, у 2020 році – нагрудним знаком «Відмінник освіти». У 2007 році захистив докторську дисертацію. З початку 2010-х років які член журі бере участь у Турнірах юних хіміків.

Пивоваренко Василь Георгійович

Є одним із двох професорів у складі журі ТЮХ і одним з найулюбленіших учнями членів журі, бо завжди бачить у їхній роботі позитив і закликає до цього бачення інших членів журі. У 2018-го році був визнаний одним з 25 видатних рецензентів журналу ChemicalCommunications, завдяки високому рівню рецензування наукових статей. Викладацька і наукова діяльність Розробив і застосовує методику навчання студентів, яка створює умови для їх творчох розкутості, розвиває в них відповідальність і вміння вести наукові дикусії. Читає курси лекцій "Хімія білка", "Хімія ліпідів", "Механізми органічних реакцій", "Фізичні методи дослідження природних сполук", "Комп’ютери в наукових дослідженнях","Супрамолекулярна хімія", "Вступ до флуоресцентної спектроскопії", "Хімічні основи життя" тощо.

Пивоваренко Василь Георгійович

Підготував трьох кандидатів наук. Напрям наукових досліджень:Розробка і синтез багатоканальних флуоресцентних зондів для вивчення будови складних молекул і міжмолекулярних взаємодій у розчинах. Публікації, підручники, патенти Є автором і співатором багатьох добре цитованих науковцями статей у міжнародних журналах (загалом, більше 100 статей), завдяки чому має значний індекс цитованості Хірша (h-index) – 29. Написав 4 підручники: 2 для школярів і 2 для студентів. Є співавтором більше 30 патентів та авторських свідоцтв


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Вибрані статі

Вибраного ще немає!

Підписатись на новини

© 2022 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.