Легенди Радомишля

Angelo mio або історія "Ангела Радомишля"

Пам
Пам'ятник Батистіни Бузетті

"Ангела Радомишля" звали Батистіна Бузетті, їй було всього 15 років і от її сумна історія варта пера Шекспіра...

В кінці 19 ст, в італійському містечку Уріпе-Дардаго жив молодий та амбітний хлопець Северин Бузетті. Походив він з сім'ї скульпторів, і сам мав таку професію. Оскільки містечко Уріпе-Дардаго, а тепер просто Дардаго завжди славилось своїм камінням. В 20 років він зустрів кохання всього свого життя. Шикарну Вікторію, яку він палко і довго добивався. Доки хитра дівчина, трошки його помучивши, згодилась вийти заміж. І от молоде подружжя вирішує шукати кращої долі в далекій України. Перебирається, після певних поневірянь до уєздного м. Радомишль.

Де Северин відкриває свою справу. В 1901 році в них народжується перший син-Фортунато, а в 1910 році молодша і найулюбленіша донечка - Батистіна.. На той час справи у сім'ї Бузетті йшли просто чудово, Северин отримував багато замовлень, слава про нього ширилась і у нього зявився навіть свій завод по обробці каменю. На тому місці раніше стояла меблева фабрика, а тепер СТО. Революція перевертає все. Бузетті втрачають підприємство і стають звичайними робітниками на тому що будували(((

Та талановиті руки не дадуть пропасти. І фінанси в сім'ї були. Вони навіть могли тримати служницю, не офіційно звісно. Та що всі ці тривоги для юності... Просто пшик. В 1924 році, юна Батистіна закохується. Палко, мабуть це було від південних предків і рідного батька. І якщо ви думаєте що це шаблон історії Ромео і Джульетти, то хочу вам сказати-ні!! Тут все навпаки. Чотирнадцятирічна Батистіна закохується швидше в Радомишильського "графа Паріса". Багатого тридцятирічного непмана Гарного, але вже дорослого чоловіка. Після певних сліз і вмовляння, батьки погодились домовитись за шлюб. І таки домовились))) Щаслива Батистіна готувалася до весілля, наречений купував і діставав їй все що хотіла. Та не розрахувала одного, бідна дівчинка, що її юність і краса ніщо в порівнянні з злістью і підступністью дорослої жінки.

У нареченого Батистіни була коханка, яка відчайдушно чіплялася за нього. Зрозумівши що це кінець, вона йде на злочин достойний леді Магбет. Купує отруту і підкуплює служницю Бузетті.. Батистіна тяжко хворіє і згасає... Батьки у відчаї, їх улюблена донечка вмирає. Ніщо не може допомогти і в 1925 році її не стає.

Вбиті горем батько і брат створюють дивовижний памятник з білого мармуру. Angelo mio- так називала її мама, і саме ангела рідні вирішили їй поставити.

89927032 1323282871214342 4746403891074039808 nСтарожили говорять, що ще до 40 років в ньому був механізм завдяки якому він рухався і звучала сумна мелодія як музичній скринці. Цей пам'ятник стоїть по цей день в Радомишлі.

І скоро ми будемо водити до нього екскурсії та розповідати сумну історію ангела Радомишля.


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Підписатись на новини

© 2022 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.