Легенди Радомишля

Ресторан " Синяя птица"- хитрість варта класика

Ресторан
Ресторан
 
Ресторан
 
Ресторан
 

Ті хто живуть в Радомишлі  добре знають цю земельну ділянку в центрі міста.  Якщо не рахувати невеличкого  МаФа ( мала архітектурна форма)  там вже довгий час пустує місце..  Люди зазвичай не звертають увагу на ділянку, ну в крайньому випадку  іноді проскакує лінива цікавість « Чому таке місце ще не забудували?»  А от я кожен раз як іду мимо не можу стримати посмішку.

А як починаю філософськи роздумувати про закони  Всесвіту так взагалі пробиває на «ха-ха». Для мене ця пуста, не везуча і не забудована ділянка прямо символ того що « Алкоголь не перемогти»))) Поділюсь сьогодні  з вами сторінкою з історії міста що завжди піднімає мені настрій.

Одним з  місцевих  бізнесменів кінця 19 початку 20 ст в м. Радомисль був  пан Жилинский. Він тримав  кілька крамничок, вів трохи підпільного бізнесу, ну і саме головне тримав окрасу  міста – Ресторан «Синяя птица» .  Імені Жилинського  я в списках радомишльської синагоги не знайшла. Але скажу вам з 100% впевненістю що він був євреєм ну таки самої вищої проби. Якщо не по крові так по духу це точно.   Коли на радомишильщині  розвернулася велика кампанія проти п’янства і почали проводитися різні акції, благодійні концерти, друкуватися листівки, хресні ходи,  будуватися « Народна чайна»  Жилинський подумав « Не можеш здолати мафію? Очоль її»  Що він і зробив)))) Перший поверх двох поверхової будівлі що належала Жилинському був відведений під ресторан. Музика, віскі, сигари, більярд… Ну а другий поверх Жилинський віддав під … Товариство тверезості!!! Так – так. На другому поверсі  ресторану проводили зібрання, де пламено обговорювали радість і  переваги тверезого образу життя. Геть алкоголь!!!!! І все таке))))) Жилинський став членом товариства тверезості… Ось так..  «Грішиш» на першому поверсі  і йдеш «каятись» на другий.. І не прикопаєшся, бо він таки щиро за  тверезий образ життя, але вже ці люди…. Ніяк не нап’ються.

Не знаю в кого першим увірвався терпець. У поборників тверезості і вони спалили ресторан, чи у прихильників  міцного і вже вони підпалили товариство. Але  «Синяя птица» згоріла самим синім пламенем. Потім на її місці намагалися будувати будинки їх зносили і місце знов пустує сьогодні… Воно й не дивно, адже  якщо вірити Метерлінку, автору п’єси ,  «Синя пташка» то мрія про щастя яке весь час тікає з рук…  Але хто знає, можливо знайдеться  в нас ще один такий «Жилинський» з гумором, з хитрістю, з  діловою хваткою, який подарує місту ще один оригінальний заклад на цьому місці…


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Вибрані статі

Вибраного ще немає!

Підписатись на новини

© 2022 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.