Легенди Радомишля

Чому знахарка Якилина перестала ходити до Києво-Печерської Лаври

Історія як прапрабабуся Якилина перестала ходити на поклоніння в Києво-Печерську Лавру передавалася в нашій сім'ї з покоління в покоління пошепки. Не те щоб інформація ця була заборонена, але... Відчували ми деяку ніяковість і сум від того що прапрабабусі довелося побачити. З одного боку розумієш що всі ми люди грішні, а з другого... Коли дивишся на блиск і велич Києво-Печерської Лаври геть не хочется знати які темні, моторошні таємниці ховають ті підземелля в горі..Моя прапрабабця було набожною від слова дуже.

Мінімум раз на рік вона збиралася в дорогу до Києва щоб відвідати монастирі і церкви. Бувало таке що в цій дорозі вона користувалася підземними ходами Радомишля в яких по її словам могло розїхатися дві підводи спокійно.А в Києві її чекали. Ченці знали знахарку Якилину з Чайківки і зверталися до неї за допомогою.І ось одного разу на таких відвідинах, молячись в церкві перед іконами, відчула вона що хтось легенько постукав її по плечу. Обернулася, а там чернець. Молоденький, вуса тільки почав брити. Гукає бабцю за собою. Та бере з собою сумку з травами і йде, знаючи що кличуть на допомогу. Та ось дивно, веде її чернець не до святих братів. А в підземелля де мощі лежать. Дивно то бабусі, але монах мовчить і вона мовчить. Йшли не довго. Раптом він зупиняється біля якихось мощей і просить бабцю відвернутися.Та виконала прохання і тільки почула як щось заскрижетало... Одна з стін відїхала і відкрився вузький темний коридор що вів до кімнати.

Чому знахарка Якилина перестала ходити до Києво-Печерської Лаври — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля.А там....Там мучилась і кричала народжуючи молода жінка. Видно що не перший день. Справи у дитини і породіллі йшли кепсько. Бабця все зрозуміла і кинулась допомогати. Відіслала монаха за водою, а сама взялася боротися за два життя. І вдалося. Скоро печеру наповнив плач, а мати затихла.Та тільки дитя помили, зразу ж зявився чернець замотав дитя в тканину і не дивлячись на жінок кудись його поніс.І тут бідолашну матір прорвало. Обезсиленим, мертвим голосом вона почала розповідати, як живе тут вже 10 років, як їх тут багато таких кімнат, що сонця і білого світу вони не бачать і вже не побачать. Що це вже третя її дитина і куди її ченці дівають вона не знає і жодного з своїх діточок вона навіть на руках не тримала.Моторошно було від тої розповіді, а ще моторошніше від того що говорила те наче не жива людина, а мертва, зламана лялька.

Чому знахарка Якилина перестала ходити до Києво-Печерської Лаври — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля. Лише сльози що тихо і бесперестанку тікли з очей жінки видавали що вона ще здатна щось відчувати.Повернувся чернець і породілля зразу ж замовкла. Так в повній тиші Якилина підготувала все що потрібно для нещасної і не прощаючись вийшла. Монах вивів її на поверхню намагався дати грошей і просив - наказував щоб мовчала. На це бабця тільки кивнула, а від грошей категорично відмовилась. Нізащо б в світі бабуся не взяла б ті криваві гроші.Про цю історію Якилина розповіла своїй дочці Марії, моїй прабабусі, а та своїй невісці, моїй бабусі Наталі.

Чому знахарка Якилина перестала ходити до Києво-Печерської Лаври — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля.І більше ніколи, до кінця свого довгого, сторічного життя нога моєї прапрабабці не ступала до Києво-Печерської Лаври. Вірити в Бога вона не перестала, навчила і своїх дітей, та ніколи не забувала тієї нещасної, її мертвих очей і того дитячого плачу, коли хлопчика забирав чернець.Р. S. Це та сумна історія на яку потрібно було зважитись. Думаю час настав.


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Підписатись на новини

© 2022 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.