Терещенко і циганський барон

Світло свічок відбивалося в чорних очах цигана бісенятами. В бороді він ховав криву посмішку. Лакеї застигли статуями під стіною, челядь біля відкритих дверей затамувала подих… Єдиний хто здавалося не розумів ситуацію був п’яний в дризг пан Терещенко, що осовілими очима намагався щось розгледіти в своїх картах... « Ех,холера з тобою, чортяка. Відкриваємо карти» вигукнув пан і кинув свої карти на стіл.. Все так же загадково посміхаючись циганський вожак неквапно почав відкривати свої.

Приїзд цього табора сколихнув містечко Радомишль. Кумоньки на ярмарці передавали одна одній останні плітки і не добре косилися на чорнобрових циганських красунь, а ті наче й не помічали цього шепітку за спиною, пливли через натовп старанно оминаючи городових. Статні молоді цигани торгували кіньми,а старі, досвідченні циганки заглядали в дівочі долоні та серця.. Та саме цікаве починалося коли на табір спускалася ніч..Загоралися багаття, звучала весела музика і лилося міцне циганське вино…

Терещенко і циганський барон — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля.Гомін обіцяв струсити пил та нудьгу повітового повсякдення і до табору тягнулися шукачі пригод та емоцій. Можливо матуся вчила молодого пана Терещенка остерігатися спокус світу. Можливо не втомлювалася йому те ж саме повторювати і найнята батьками гувернантка. Безперечно вчителі, юного аристократа , вчили його тільки доброму. Та не дивлячись на всі такі правильні застороги і життєвий досвід в цю ніч пана потягло на пригоди. Які він впевнено готовий знайти саме в цьому циганському таборі. Тут його зустріли як дорогого гостя. Зразу ж дві найгарніші дівчини табору принесли йому вино та скромні циганські закуски, музики заграли ще голосніше, навіть багаття запалало веселіше..

Терещенко і циганський барон — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля.Сам барон цього табору вийшов зустрічати Терещенка як рідного… Коли пан розімлілий від дівочих поглядів і вина був готовий до подвигів, хитрий барон запропонував розважити гостя картами… І матуся, і гувернантка і навіть вчителі були абсолютно праві.. Пану варто було триматися подалі від спокус.. Бо в перші ж партії і гаманець і фамільний перстень перекочували з пещеної панської руки до загрубілих рук цигана .. Ну а далі.. Далі пана вже понесло.. Він наказав барону їхати за ним. Сів в свою бричку і повіз того до себе в маєток. П’яний пан підняв на ноги всіх слуг. Їм було велено хутенько підготувати кімнату для гри. На столи поставили велику кількість свічок. « Будемо грати – волав пан- Але щоб ти знав щедрість Терещенків, будемо грати не на гроші, а на бажання. Виграєш- попросиш що захочеш.» По нерівному ладу слуг пройшло вражене « Ох». Вони то розуміли що ні чим добрим ця гра не скінчиться. І пан з циганом сіли грати….

Терещенко і циганський барон — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля. « Проси що хочеш» на диво спокійно сказав пан дивлячись на карти що поклав на стіл циган. Витримавши паузу старий барон взяв мову « Золото залишиться тобі пане і перстень я віддам. Єдине що попрошу тебе. Не за виграш, а так.. Дозволь осісти на твоїй землі. Знайти домівку і прихисток нам і нашим жінкам, і нашим дітям, і нашим старим. Ось чого прошу у тебе добрий пане» « Хитрий ти, циганський чортяка, ой, хитрий. Най буде так. Залишайтеся. Даю вам свій дозвіл» Вже зовсім не п’яним голосом і дивлячись тверезими очима в чорні очі цигана сказав Терещенко. І циган був дійсно хитрим. Для народу який постійно гнали з місця на місце отримати прихисток було великою вдачею. Та й хто його зна чи протверезівши не написав би пан в поліцію на того ж таки цигана, сказавши що перстень та гроші були вкрадені.

Терещенко і циганський барон — екскурсії Радомишлем, замок Радомишль, екскурсійні маршрути, радомишляни, фотоРадомишль, фотографії радомишля, історія Радомишля, легенди Радомишля. Ой і хитрий був той циган. Я сиджу на кухні і дивлюся в карі очі моєї сестри. Чорне волосся і оливкова шкіра молодої циганської красуні. Дякую тобі, пане Терещенко, що ти сів в ту ніч грати в карти з циганом. Якби не ти, не було б тут осілої циганської общини, не було б діда мого вітчима, не було б і самого вітчима. Не було б і моїх сестер. Дивна річ наше з вами життя, друзі, іноді воно формується ще задовго до нашого народження з ось таких от дивних і курйозних дрібничок.


Коментарі (0)

Тут ще немає залишених коментарів.

Залиште свій коментар

  1. Добавление комментария от гостя. Зарегистрируйтесь или войдите в свой аккаунт.
0 символів
Вложения (0 / 3)
Share Your Location
Введите текст с картинки. Не разобрать?

Підписатись на новини

© 2021 ЦЕНТР РОЗВИТКУ РЕМЕСЕЛ ТА МИСТЕЦТВ. All Rights Reserved.